Kardeş Türküler

Müzikte 20. yılını kutlayan Kardeş Türküler, 12 Nisan’da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde kardeşlik şarkıları söyleyecek.

Kardeş Türküler, 20 yıl önce söylemeye başladığı şarkıya yeni sözler yazarak, dansa yeni adımlar ekleyerek “Memleket de sahnemiz gibi olsa…” nakaratını konsere katılan herkesle beraber söyleyecek. Govendler, semahlar, zeybekler, bozlaklar, ağır romanlar barış ve demokrasi özlemiyle yine birbirlerine karışacak.

Kurulduğu dönemde Kardeş Türküler’in repertuvarı Türkçe, Kürtçe, Azerice ve Ermenice şarkılardan oluşuyordu. İlerleyen yıllarda farklı kültürlere ait müzik ve dansların da katılmasıyla Makedonca, Rumca, Lazca, Gürcüce, Çingenece, Çerkesçe, Süryanice, Arapça gibi dillerden oluşan zengin bir repertuvar ortaya çıktı. “Halkların Kardeşliği” temasından hareketle Anadolu, Mezopotamya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan coğrafyalarının şarkı ve danslarını kültürel çoğulcu bir anlayışla ele alan topluluk, 20 yılda yaptığı birçok albüm, film müziği çalışması ve konserle geniş bir izleyici/dinleyici kitlesine ulaştı. Şarkı ve dansları, kültürel bağlamlarını dikkate alarak, kendi dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler, farklı kimliklerin, kültürlerin yaşadığı bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada olma umudunu dile getiriyor.

Bilet Detay ve Satın Almak için TIKLAYIN…

E & K Kategorileri: Etkinlikler.

İncelemede Bulunun

Yıldız Vermeyi Unutmayın :

Resim Yükle

İncelemenize Resim Ekleyin

Report this?

Arkadaşa Gönder

Kelime Doğrulama
captcha image

Send Enquiry

Kelime Doğrulama
captcha image

Talep

Talep Süreci Nedir?

Kelime Doğrulama
captcha image

Hava Durumu

KAYSERI


KAYSERI