Her Yöne 90 Dakika

Günümüz olaylarına mizahi açıdan eleştirel bir bakış açısı getiren iki perdelik müzikli komedi “Her Yöne 90 Dakika 2014″, tiyatroseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Ahmet Çevik Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu, yönetmenliğini Ahmet Çevik’in yaptığı, Türk sinema, TV ve tiyatro dünyasının ünlü ve sevilen oyuncuları Sinan Bengier, Ahmet Çevik, Akasya Aslıtürkmen, Esin Gündoğdu, Ender Gülçiçek ve Sümer Tilmaç’ın rol aldıkları ve Seyfi Şahin’in yazdığı, günümüz olaylarına mizahi açıdan eleştirel bir bakış açısı getiren “Her Yöne 90 Dakika 2014″  Kayserili tiyatroseverlerle buluşuyor.

“Her Yöne 90 Dakika 2014″ bir toplum eleştirisi, aslında pek çok insanın gördüğü gerçekleri mizah yoluyla izleyiciye anlatıyor. Bunları yaparken siyasi bir söylem gütmemeye, toplumun hiçbir kesimini alaya alma ya da hedef göstermemeye dikkat eden oyun, mizah yoluyla sadece olaylara bir ışık tutmaktadır.

“İzdivaç” skeçinde birtakım medyada yaşanan yozlaşmayı ve kaybolmaya yüz tutan örf ve geleneklere dikkat çekmekte ve bu sayede Türk aile yapısının bu olaylar karşısında nasıl etkilendiğini anlatmakta… “Kredi Kartı” skecinde, kredi kartlarının bilinçsiz kullanımı ve tüketici  toplumu olmaya itilmemiz ve gereksiz harcamalar anlatılmakta… “Karakol” ve “Basın” skeçleri de yine günümüz medyası mizah yoluyla anlatılmakta…

“Tiyatronun amacı eğitmek, bulunduğu çağ ile topluma ayna tutmanın yanında, gelen seyirciye hoşça zaman geçirme ve salondan çıktıklarında az da olsa kendilerini sorgulamalarına sebep olmalarını sağlamaktır.

Tiyatro  sahnesi her oyuncunun er meydanıdır, seyircisi, sevenleriyle buluştuğu bir mabet ve kucaklaşma yeridir… Hep birlikte nice oyunlara…”

Ücret : 25 TL (Grup Katılımlarda 20 TL) (İlk 6 sıra 35 TL)

E & K Kategorileri: Etkinlikler.

İncelemede Bulunun

Yıldız Vermeyi Unutmayın :

Resim Yükle

İncelemenize Resim Ekleyin

Report this?

Arkadaşa Gönder

Kelime Doğrulama
captcha image

Send Enquiry

Kelime Doğrulama
captcha image

Talep

Talep Süreci Nedir?

Kelime Doğrulama
captcha image

Hava Durumu

KAYSERI


KAYSERI